Referencie

Mgr. art. Marek PetrekArchitektonická spoločnosť W8D s.r.o.

“Alexa poznám 18 rokov, zoznámili sme sa na tréningoch aikida. Stovky hodín sme za tie roky trávili krásnymi rozhovormi o zmysle, poslaní života, túžbach, našich cieľoch, predstavách o budúcnosti, zmyslu boja za dobro a spravodlivosť. Využívali sme na to čas pred, po a aj počas tréningov, celé noci na sústredeniach, alebo voľný čas, keď sme ho mali možnosť tráviť spoločne.

Pár krát ma Alex vzal na služobnú cestu, keď pracoval pred pätnástimi rokmi ako asistent v jednej veľmi úspešnej spoločnosti pre veľmi úspešných ľudí a chodieval do Prahy, to sme mali na naše debaty takmer celý deň! Pamätám si konkrétne na jednu, keď sa na spiatočnej ceste ku mne v aute otočil a oznámil mi: „Rozhodol som sa, že budem rovnako úspešný ako oni a potom ešte úspešnejší“! Chvíľku som to spracovával, ale potom som pochopil, že on to myslí vážne!!!

Keďže som ho už trochu poznal, pochopil som, že otázka neznie „či“ to dosiahne, ale „ako“ a „kedy“. Až teraz, spätne si uvedomujem, že som mal možnosť byť pri tom všetkom čo sa následne udialo. Uvedomujem si ako veľmi to formovalo aj moje myslenie, môj pohľad na život, osobnostný aj profesionálny rast.

Veľmi si vážim Alexa ako špičkového profesionála vo všetkom čo robí, aj to, že je jedným z mojich najbližších osobných priateľov, som vďačný za to všetko spoločné v minulosti a veľmi sa teším na to všetko naše v budúcnosti!”

Ing. Miloš Sklenka, PhD.Vysokoškolský učiteľ, podnikateľ

S Alexandrom Mikovičom som sa stretol už pred viacerými rokmi v jednom spoločnom biznise. Hneď ma na ňom zaujala neskutočná charizma, ktorá z neho vyžarovala. Veľmi si ho vážim, pretože je to človek s úprimným srdcom, hlbokými myšlienkami, veľkými cieľmi. Jeho prednášky ma posunuli ďalej v živote a ukázali mi nové možnosti uplatnenia a sebarealizácie.

Dodnes čerpám z nich a sú pre mňa základom a výbornou pomôckou vo svojej práci a v biznise. Na každom školení, ktoré viedol, vždy dal zo seba maximum a bol to neopísateľný zážitok. Ak ste sa s ním ešte nestretli, tak neváhajte a urobte prvý krok na stretnutie s ním.

Ing. Emil PolohaPodnikateľ

“Ako veľa mladých ľudí aj ja som mal ambíciu hneď po skončení vysokej školy mať vlastné podnikanie a byť úspešný. Mal som to šťastie, že som sa stal súčasťou akadémie vzdelávania, ktorý vytvoril a mal na starosti Alexander Mikovič a jeho lektorský tím.

Vďaka Alexovím prednáškam som si uvedomil veľmi dôležité súvislosti a princípy, ktoré fungujú v rámci podnikania, biznisu a obchodných zručností, ktoré som predtým nevnímal a neuvedomoval si. Veľa z týchto princípov používam dodnes a denne, ktoré mi pomohli v prekonaní rôznych prekážok, ktoré sa mi v mojom pracovnom i súkromnom živote vyskytli. Pochopil som aj to, že všetky komplikácie zažívame preto, aby sme sa stali lepšími a kvalitnejšími ľuďmi a aby sme v neposlednom rade pomohli aj iným ľuďom mať krajší a lepší život.

To, čo si na Alexovi nesmierne vážim je to, že všetko čo robí myslí naozaj vážne, úprimne a s dobrým úmyslom. Je vynikajúcim lektorom a školiteľom a vie ľudí podporiť v tom, aby dosahovali vo svojom živote čokoľvek, po čom túžia.

Vždy sa veľmi teším na Alexove prednášky, pretože sú pre mňa obrovskou inšpiráciou a motiváciou, a mám z toho obrovskú radosť, že sa rozhodol tento jeho veľký dar uplatniť aj pre širšiu verejnosť. Rozvoj osobnosti vnímam ako najdôležitejšiu vec jednotlivca na sebe samom a v tejto oblasti je pre mňa Alex ako školiteľ veľkou osobnosťou a inšpiráciou.”

Ing. Petra PauerováBývalá hovorkyňa Národnej banky Slovenska

“S Alexandrom Mikovičom som sa stretla prvýkrát pred 1,5 rokmi a vtedy som mala možnosť absolvovať viacero jeho prednášok a školení. Nikdy predtým som ľudí neviedla, preto si nesmierne cením, že spôsob vedenia tímu podľa pána Mikoviča vniesol do môjho biznisu štruktúrovaný prístup a najmä prepracovaný systém práce, ktorý uľahčuje a zjednodušuje budovanie tímu. Jeho dlhoročné skúsenosti, entuziazmus, zodpovedný a spoľahlivý prístup vedú aj moje tímy k úspechu a kvalitným výsledkom.”

Mgr. Karin ZápalováLektor Slovenskej realitnej akadémie

“ Zmena v mojom živote nastala v čase pôsobenia v spoločnosti, kde sa vďaka p. Alexandrovi Mikovičovi stali moje sny a ciele skutočnými. Jedinečným a profesionálnym prístupom pútavo odovzdáva príklady a príbehy z praxe, čím obchodníka mení na profesionála.

ALEX – TOP manager, vynikajúci obchodník, výnimočný človek s vnútorným presvedčením, neuveriteľným osobným čarom a aurou. Alex na svojich školeniach zanietene a s nadšením odovzdáva svojim poslucháčom skúsenosti, čím často krát dáva nový nepoznaný rozmer vnímania ich profesionálneho života.

Obchod je o dôvere.. dobrý lektor odovzdáva vlastné skúsenosti a poznatky nadobudnuté v praxi.. Alex, teším sa na ďalšie tvoje školenia. ”

Mgr. Jaroslav SlavikČlen lektorského tímu Lyoness Slovakia s.r.o.

“Každý, kto chce okúsiť silu osobného nasadenia na ceste za osobným úspechom a šťastím, potrebuje spoznať Alexandra Mikoviča. Je pre mňa obrovský vzor v precíznosti, dôslednosti a v detailoch, kde je ukrytá sila celku.. Každý, kto chce objaviť svoj vodcovský potenciál, prípadne potrebuje aktivovať obchodný tím vo svojej firme, potrebuje osobnú skúsenosť a spoluprácu.

Alex Mikovič je významný lektor, obchodník, líder, tank.. V rokoch 2006/ 2007 som bol osobne súčasťou jeho obrovského obchodného tímu pozostávajúceho zo stoviek profesionálov. Stál ne čele veľmi dobre organizovaného tímu s ťahom na bránku a výnimočnými výsledkami. Je obrovskou inšpiráciou pre mnohých ľudí. Veľa ľudí si vďaka nemu zmenilo život. Vždy, keď je možnosť byť na jeho prednáške, využijem to.”

Ing. Milan TroškaRiaditeľ oddelenia bezpečnosti cestnej premávky

“S Alexandrom Mikovičom sa poznáme už dlhšiu dobu, nakoľko som pod jeho vedením absolvoval viacero školení a tréningov zameraných na obchod a osobnostný rast. Môžem jednoznačne potvrdiť, že jeho zodpovedná príprava a profesionálny prístup so zameraním na praktické využitie znalostí boli pre mňa vždy veľkým prínosom.”