Mik8vic logo

Odvetvie Network Marketingu je veľmi špecifické, pretože sa stretáva s predsudkami a nie úplným pochopením podstaty, čo však nie je ničím výnimočným. Jedná sa o podnikateľský model, ktorý má jasný zámer, pravidlá a princípy. Je to podnikateľský model, kde vzniká obrovský priestor pre osobnostný a kvalitatívny posun jednotlivca na vyššiu úroveň na základe pochopenia kľúčového životného princípu, ktorým je “rast a rozvoj”! Jednotlivé elementy, ktoré sú zásadné pre rast a rozvoj Profesionála v obore sú definované na obrázku. Keď sa však odosobníme od pojmu NM, tak sa jedná o oblasti, ktoré majú zastúpenie v akejkoľvek korporátnej štruktúre firiem, v iných podnikateľských modeloch a pri každej tvorivej aktivite človeka!

“Networking” si nás podmanil za posledné 3 dekády. Zmenil doslova všetko vo svete biznisu, našich každodenných životoch, zvykoch a v spôsobe uvažovania ďalších generácií! Networking, resp. sieťovanie je tu posledné desaťročia a otázkou ostáva, či sme si to všimli a či sme pripravení žiť podľa nových pravidiel? Žijeme v sieťach! Kde dnes nakupujeme, platíme faktúry za svoje mobilné služby, na akých sociálnych sieťach sme aktívni? Cez aké spoločnosti vykonávame platby deň čo deň? Kde si googlime informácie? Kde a v akých kluboch sa stretávame? ...a môžme klásť tieto otázky donekonečna!!! Väčšinou sme na čele “potravinového” reťazca veľkých sietí a našim spôsobom života sme denno-denne “konzumovaní”!  Sme bytosti spoločenské a väčšinou ovládané názormi väčšiny! To je dôvod, že sieťovanie je úspešné! Otázka ďalšia je, čo  z toho máme my? Keď hovoríme o biznise, tak svetu vládnu spoločnosti a korporácie so sieťovým nastavením! Dnes sa klasický model biznisu posúva do úzadia v tzv. ére “Sharing Economy” a v ére “Network”! Značky ako Airbnb, UBER, Facebook...atď. sú značky, ktoré zmenili svet a spôsoby podnikateľských modelov! “Zdieľanie” je nová éra a NETWORKING je fenomén súčasnosti. Nebuďme “stará škola” a otvorme si uvažovanie!!! Svet sa zmenil! A čo my???

Koľko percent ľudí v Tvojom okolí je „Profík“ vo svojom obore? Keď chceš poradiť ohľadne kúpy chladničky, opravy topánok, potrebuješ lieky na chorobu, koho sa pýtaš? Pýtaš sa ľudí, ktorí sa tomu rozumejú naozaj, alebo sa pýtaš tých, ktorí majú iba svoj názor? Odnesieš si opraviť svoje auto lekárovi, alebo automechanikovi? Ideš si dať ušiť šaty poľnohospodárskemu inžinierovi, alebo krajčírke? Ideš sa dať vypísať, lebo si chorý, čašníkovi z kaviarne, alebo lekárovi…? A potom prečo si necháš radiť ľuďmi o biznise v Sieťovom marketingu, keď v tom nie sú Profesionáli a nerozumejú sa tomu? A čo, keby si začal študovať a hľadať odpovede od ľudí z oboru, alebo z množstva kvalitnej literatúry na trhu! Je to častokrát preto, lebo to vyžaduje určitý čas a Ty nie si ochotný tomu ten čas venovať. Keď sa pýtaš, dostaneš odpovede. Keď hľadáš, nájdeš! Nebuď ako ostatní! Nemaj strach byť iný! Svet odmeňuje originál a nie kópie… Nebuď labuť!